Accent on the red carpet 1 – 5 sierpnia 2022

Chciał(a)byś zostać gwiazdą Hollywood? A może marzysz o stworzeniu własnego, niepowtarzalnego filmu godnego co najmniej kilku nagród? Interesuje Cię świat bohaterów, tych prawdziwych lub animowanych, a może chciał(a)byś poznać ciekawostki na ich temat? Świat filmów stoi przed Tobą otworem! Wcale nie musisz wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby poczuć się jak na czerwonym dywanie. Wystarczy, że przyjdziesz do szkoły Accent i tu, w towarzystwie języka angielskiego i swoich rówieśników, poznasz świat filmów z innej strony!

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Opis warsztatów:

Dzień 1:  zapoznanie się, dyskusja filmowa (opowiemy sobie o wspólnych zainteresowaniach, ulubionych filmach, aktorach i postaciach – mile widziane rekwizyty z Twojego ulubionego filmu!). Stworzymy Accentową galerię plakatów filmowych oraz poznamy słownictwo związane z tym tematem.

Dzień 2: Zapach ciepłego popcornu, muzyka, wielki ekran…kto tego nie uwielbia? Każdy kto choć raz był w kinie, wie, że nie ma lepszego miejsca na ziemi! (prócz Accentu oczywiście😊). W drugi dzień naszych warsztatów odbędzie się głosowanie. Razem z grupą wybierzemy krótkometrażowy film i bajkę, przygotujemy salę kinową i zorganizujemy prawdziwy seans – ale uwaga! Poprzeczka dla naszych filmowców jest wysoko – filmy obejrzymy po angielsku (oczywiście z napisami). Każdy film omówimy, a żeby nieco uruchomić wyobraźnię naszych uczniów – wspólnie napiszemy ciekawe zakończenia do każdego z nich. Będą one zabawne, przerażające, a może szokujące? Z pewnością – jedyne w swoim rodzaju!

Dzień 3: No dobrze, ale skąd mamy wiedzieć czy dany film warto obejrzeć? I właśnie tym zajmiemy się trzeciego dnia. Na wstępie przypomnimy krótko filmy z dnia drugiego i zabawimy się w prawdziwych filmowych krytyków! Każdy z nas może przyznać ocenę, powiedzieć co mu się podobało, co można w danym filmie zmienić i najważniejsze – nauczymy się jak pisać prawdziwe recenzje filmowe!

Dzień 4: Film obejrzany, recenzja napisana… czas na nas! Teraz my stworzymy swój własny film. Uczestnicy w grupach będą mogli wymyślić swoich bohaterów, zadecydować o ich losach, obmyślić początek i koniec historii. Stworzymy krótki scenariusz oraz plakat filmowy.

Dzień 5: Pora na czerwony dywan! To właśnie dziś odbędzie się dzień przyznania Accentowych Oscarów! Każdy reżyser (w grupie, parze lub samodzielnie) przedstawi swój pomysł na film, plakat oraz bohaterów, których stworzył. Następnie wszyscy zagłosujemy na: najlepszy plakat, najlepszą historię, najlepszego bohatera/bohaterkę. Kto okaże się naszym Accentowym mistrzem kina? Przyjdź i przekonaj się sam(a)!

Ważne informacje dotyczące warsztatów:

Zapewniamy profesjonalną opiekę od 9.00 – 15.00 przez pięć dni w tygodniu w małych grupach do 10 osób.

Cena półkolonii:

700 zł, możliwość wykupienia pojedynczych dni za 160 zł.
Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić (po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnika) do 15 lipca. Organizator zastrzega sobie prawo rezygnacji z turnusu jeżeli nie zbierze się grupa min. 5 osób.

Cena zawiera: opiekę lektora i asystenta, ubezpieczenie, obiad kateringowy oraz materiały warsztatowe.

Kontakt oraz zapisy:
tel. 459 316 907 , 602 843 865
mail. biuro@accentdladzieci.pl

Top