Dinosaur Island 4 – 8 lipca 2022

Zapraszamy dzieci w wieku 4 – 11 lat na podróż z Accent Language School. W te wakacje udamy się na Wyspę Dinozaurów!

5 dni pełnych gier, wyzwań i zdobywania wiedzy, a wszystko to w towarzystwie języka angielskiego.

Zapoznaj się już dziś z najważniejszymi informacjami dotyczącymi warsztatów.

Podczas tygodnia przemienimy się w prawdziwych archeologów! Wspólnie zagłębimy się w świat prahistorii i spotkamy jej mieszkańców, niesamowite dinozaury. Przyjrzymy się ich naturalnemu środowisku, nauczymy się rozpoznawać gatunki oraz poznamy ciekawostki dotyczące odżywiania tych niezwykłych zwierząt.

Dzień 1:

Drodzy archeolodzy, zapraszamy na Wyspę Dinozaurów! Pierwsze na swojej drodze spotkamy, twardo stąpające po ziemi, dinozaury lądowe.

Na pewno kojarzycie taką nazwę jak Tyrannosaurus Rex. Będzie on naszym przewodnikiem, ale nie bójcie się! Accentowy Rex jest całkowicie przyjazny 🙂

Poznamy też grupę i zintegrujemy się podczas zabaw. Uczestnicy warsztatów dostaną materiały, które ułatwią zdobywanie dalszej wiedzy. Rozpoczniemy prowadzenie własnego dziennika.

Dzień 2:

Po pierwszym etapie podróży, poznajmy jeszcze więcej gatunków. Dziś nadszedł czas na zwierzęta zamieszkujące obszary wodne. Mało się o nich mówi, jednak jest to wielka grupa dinozaurów.

Będziemy eksplorować praoceany by przybić płetwę z mozazaurem. W sali powstanie małe „wodne oczko”, w którym będą unosić się dinozaury. Komu uda się wyłowić najwięcej?

Dzień 3:

Wznieśmy się w powietrze wraz z pterozaurami – była to grupa zwierząt, które dzięki potężnym skrzydłom przemierzały niebo.

Porównamy ich budowę do znanych nam zwierząt, a każdy uczestnik sklei własny model dinozaura. Czy Twojemu uda się wznieść w powietrze? Jeżeli pogoda dopisze odbędzie się konkurs na najdłuższy lot!

Dzień 4:

Podczas dwóch ostatnich dni dowiemy się więcej o diecie dinozaurów, odpowiemy na pytania, które z nich były mięsożerne, a które pożywiały się roślinami.

Czwartek to spotkanie z mięsożercami, nauczymy się co różni je od pozostałych, jak przystosowały się do swojego pożywienia. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy i będą musieli wykazać się spostrzegawczością podczas klasyfikacji zwierząt.

W drugiej części dnia, największa przygoda warsztatów. Urządzimy w salach szkoły wykopaliska! Każde dziecko otrzyma własny zestaw archeologa. Będzie musiało wykazać się uważnością i cierpliwością by wydobyć cenny skarb.

Dzień 5:

Skoro znamy już dinozaury mięsożerne, dziś czas na te, które jedzą rośliny. Dowiemy się dlaczego niektóre z nich miały długą szyję oraz które gatunki były najwyższe.

Na drugie śniadanie, niczym roślinożerne dinozaury, zjemy zdrową, wegetariańską sałatkę!

Będzie to ostatni dzień naszych przygód, czeka nas wesołe pożegnanie oraz podsumowanie naszej wiedzy na temat dinozaurów. Na sam koniec każdy z nas wymyśli nazwę własnego gatunku dinozaura oraz stworzy jego podobiznę mając do tego przeróżne materiały oraz swoją nieograniczoną wyobraźnię!

Ważne informacje dotyczące warsztatów:

Zapewniamy profesjonalną opiekę od 9.00 – 15.00 przez pięć dni w tygodniu w małych grupach do 10 osób.

Cena półkolonii:

700 zł, możliwość wykupienia pojedynczych dni za 160 zł.
Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić (po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnika) do 13 czerwca . Organizator zastrzega sobie prawo rezygnacji z turnusu jeżeli nie zbierze się grupa min. 5 osób.

Cena zawiera: opiekę lektora i asystenta, ubezpieczenie, obiad kateringowy oraz materiały warsztatowe.

Kontakt oraz zapisy:
tel. 459 316 907 , 602 843 865
mail. biuro@accentdladzieci.pl

Top