Gordonki w Accencie

Drzemie w człowieku od zarania dziejów. Prawdopodobnie wyprzedziła powstanie mowy dlatego jest nam tak bliska. Pozwala wyrazić każdy stan duszy i ciała oraz  porozumieć się z każdym człowiekiem, bo nie zna granic. Otacza nas. Szelest wiatru…ton głosu…. śpiew ptaków…

Muzyka

Jeśli tkwi w Tobie uśpiona lub zapomniałeś, jaką ma niezwykłą moc, przyjdź na zajęcia umuzykalniające prowadzone wg. teorii prof. E.E Gordona dedykowane rodzicom i dzieciom do lat 3. Razem spróbujemy otworzyć się na świat dźwięków i rytmów, zakosztujemy radości z obcowania z muzyką oraz wzbogacimy więzi z dzieckiem o wspólne doświadczenia.

Czym są Gordonki?

Zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii uczenia się muzyki prof. E.E.Gordona (muzyk, jazzman, doświadczony pedagog) zwane popularnie Gordonkami wprowadzają dzieci w świat muzyki, pomagają im odkrywać bogatą przestrzeń dźwięków i rytmów (różnorodne skale i metrum).

Czas od narodzin do trzeciego roku życia jest najważniejszym okresem dla uczenia się i rozwijania zdolności muzycznych, które każde dziecko przynosi ze sobą na świat.

Zajęcia, poprzez śpiew, rytmizację, ruch wpływają na rozwój najcenniejszego instrumentu człowieka jakim jest jego ciało. Kształcą słuch muzyczny, doskonalą umiejętność śpiewania, wspierają i rozwijają ogólną koordynację ciała oraz koordynację oddech-ruch-śpiew, rozwijają umiejętność płynnego poruszania się kluczową dla rozwoju poczucia rytmu. Pomagają także zbudować słowniki tonalne i rytmiczne będące bazą dla przyszłej muzycznej komunikacji.

Na zajęciach nasze muzyczne działania wzbogacamy i podkreślamy różnymi akcesoriami takimi jak kolorowe chusteczki, piłeczki, piórka, bańki mydlane etc.

Grupa ruszy od 3 dzieci (max. 10 dzieci).
Zajęcia trwają 45 minut + przestrzeń relaksu przy kawie/herbacie 🙂
Koszt: 40 zł od spotkania

Zapisów należy dokonywać przez biuro@accentdladzieci.pl

Top