“Ma być magicznie” – relacja z warsztatów zimowych 2022

Warsztaty, które odbyły się w ostatnim tygodniu… ach, cóż to była za przygoda! Dzieci wyruszyły w podróż po znanych uniwersach filmowych oraz książkowych, ale też otworzyły się na świat języka angielskiego czynnie w nim uczestnicząc.

Wędrówkę między światami rozpoczęło wspólne pisanie KODEKSU o jakże znamiennej pierwszej zasadzie “Ma być magicznie”. Czy było? Odpowiedzieć możecie sobie sami 🙂

Tworzyliśmy mikstury o różnych stanach skupienia i różnym poziomie stworzonych szkód.

Puściliśmy wodzę fantazji tworząc z masy solnej
patronusy i jednogłośnie stwierdziliśmy, że najlepszy przyjmuje kształt kotleta schabowego oraz pizzy.

Trzeci dzień (Alicja w Krainie Czarów) owocował w dyskusje na temat tego czy to w co gramy nazywa się “krykiet” czy może “krokiet”. ponieważ nie przypomina żadnego z wymienionych.

Czas między tego typu debatami zapełniały nam wycieczki na plac zabaw, pełne zwrotów akcji, szukania baz, wyścigów ze związanymi nogami oraz bitew na śnieżki.

W piątkowy dzień uczestnicy opuszczający Accent zabierali ze sobą nie tylko wyrazy artystycznej twórczości w postaci samolotów, malowanych kubków, figurek z masy solnej, ale także wspomnień i nawiązanych w tym czasie przyjaźni.

Najpiękniejszym podsumowaniem warsztatów jest opinia jednej uczestniczki, która odpowiedziała, że wszystko jej się podobało podczas tego tygodnia i jedyne co chciałaby zmienić to czas trwania zajęć, chciała by trwały całe dnie!

Top