The limits of my language means the limits of my world 24 – 28 lipca 2023

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną edycje półkolonii w Szkole Językowej Accent. W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań będą języki – które jak wszyscy wiemy poszerzają horyzonty człowieka. Ta seria spotkań będzie jednak wyjątkowa, gdyż poza angielskim dzieci będą miały okazję na poznanie innych języków takich jak francuski, irlandzki, a nawet języki azjatyckie.

Półkolonie dedykowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Dzień 1: Półkolonie rozpoczną się dyskusją o językach: czym są, co dają i co najważniejsze – dlaczego warto je poznawać? Będziemy też mieli okazję na poznanie historii języków  wejście do świata pisma klinowego, hieroglifów, a także języków, które posłużą w komunikacji niewerbalnej, bo jak powszechnie wiadomo „język nie jedno ma imię”.

Dzień 2: Kraje obszaru anglojęzycznego. Kultura, obyczaje, akcenty, dialekty oraz ciekawostki o językach i ich historii. Co wspólnego z angielskim mają Wikingowie, kto stoi na końcu tęczy z wiaderkiem złota i co reprezentuje zielona koniczyna? To oraz wiele gier i zabaw pozwalających utrwalić angielskie zwroty, które poznamy w trakcie tego spotkania.

Dzień 3: Języki azjatyckie. Zapoznamy się z systemem pisania, której od najmłodszych lat uczą się nasi rówieśnicy w Azji. Każdy z uczniów będzie miał możliwość zapisania swojego imienia oraz wybranej przez siebie frazy, którą szczególnie zapamięta podczas lekcji.

Dzień 4: Język francuski. Zwroty oraz dialogi sytuacyjne, zabawy, gry, planowanie podróży po Francji, zapoznanie się z kulturą tego państwa oraz wiele innych.

Dzień 5: Języki z innej strony. Język Braille’a, język migowy, nauka podstawowych gestów. Praca w parach lub większych grupach – dzieciaki będą miały okazję wykazać się kreatywnością i wraz z przyjaciółmi stworzą podczas lekcji swój własny unikatowy język.

Każde spotkanie zabierze uczniów do świata wiedzy nie tylko o samym języku, ale także kulturze i społecznościach, które danym językiem posługują się na co dzień. Poznamy rozmaite zwroty, które uczniowie z pewnością będą mogli wykorzystać podczas zagranicznych wyjazdów. Uczniowie będą mieli szanse przetestować się w znajomości innych języków, a także wypełnić kwestionariusz, który wskaże ich predyspozycje językowe oraz podpowie, który język pasowałby właśnie do nich.

Ważne informacje dotyczące warsztatów:

Zapewniamy profesjonalną opiekę od 9.00 – 15.00 przez pięć dni w tygodniu w małych grupach do 10 osób.

Cena półkolonii:

700 zł, możliwość wykupienia pojedynczych dni za 160 zł.
Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić (po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnika) do 30 czerwca. Organizator zastrzega sobie prawo rezygnacji z turnusu jeżeli nie zbierze się grupa min. 5 osób.

Cena zawiera: opiekę lektora i asystenta, ubezpieczenie, obiad kateringowy oraz materiały warsztatowe.

Kontakt oraz zapisy:
tel. 459 316 907 , 602 843 865
mail. biuro@accentdladzieci.pl

Top